Kommenteeri

Kuidas avastada oma erakordsust

Mis teeb Sind ainulaadseks? 5 viisi oma unikaalsuse avastamiseks 

Igaühel meist on oma olemis laad. See on igal inimesel erinev. See on ainulaadne  ja teeb Sind erakordseks ja huvitavaks. Sinu unikaalsus on see, millega teised suhestuvad. Sinu unikaalsus on see, mis toob Sulle töö, kliendid või müügiedu. Sinu unikaalsus on see, miks inimesed tahavad Sinuga koostööd teha, Sinuga koos aega veeta. Sinu ainulaadsus - see oled Sina.

Oma unikaalsuse avastamiseks tee läbi need 5 miniharjutust:

1. Küsi oma sõpradelt, miks neile meeldib Sinuga koos aega veeta?

Kas see võib olla Sinu sütitav energia, head kuulamisoskused, hea huumorimeel, läbimõeldud arvamused, põnev hobi või kuidas Sa oskad märgata head kõiges? Milliseid Sinu oskuseid nad imetlevad?

Kui sõpradelt küsimine tundub hirmutav, siis kirjuta üles oma kümne sõbra nimed. Mõtle, miks Sina nendega sõbrustad. Nüüd ürita astuda sõbra kingadesse ja küsi endalt ning kirjuta üles, mida Sa nende ellu tood? Kuidas Sa nende elu rikastad?

2. Pane igapäevaselt tähele, milliseid omadusi teised Sinus välja toovad.

Vaata üle oma e-mailid ja märka, mille eest Sind on tänatud või tunnustatud? Meenuta enda arenguvestluseid juhiga ja jutuajamisi sõpradega - millised omadusi on välja toodud?

3. Kirjuta üles tegevusi, mida Sulle meeldib teha. Milliseid oskusi meeldib Sulle rakendada?

Kas need on suhtlemine, organiseerimine, algatamine, analüüsimine, loomine, kätega meisterdamine või täpsust nõudvad tegevused või füüsilised tegevused? Need olukorrad ja tegevused määratlevad ja vormivad Sind ja annavad   ka vihjeid Sinu autentsuse kohta. Pööra  neile tähelepanu ja ürita tuua neid rohkem oma ellu.

4. Pane igapäevaselt tähele, mis paneb Sind tundma iseendana. Milliste tegevuste juures ja millistes olukordades Sa tunned, et toimid kooskõlas iseendaga?    

Pane nädala või kahe jooksul need tegemised ja olukorrad kirja. Milliseid oskuseid või teadmisi Sa neil hetkedel rakendasid? Kas neis hetkedes peegeldusid Sinu väärtushinnangud? Millised?

5. Kujuta ette oma täiuslikku tööpäeva.

Kus Sa oleksid? Kes oleks Sinuga? Mida Sa teeksid? Milliseid oskuseid ja teadmisi rakendaksid? Millist väärtust looksid?  Kui midagi pähe tulemas pole, sulge silmad ja võta endalt surve maha. Lõõgastu. Lihtsalt oota veidi seda. Kui see tuleb mõtetesse piltide või filmiklipina, siis  kirjuta  see üles või joonista  või maali  või tee sellest koomiks.

Kui oled juba enda erakordsusele mõelnud eelnimetatud viiel erineval moel, siis nüüd märka mustreid. Ürita oma erakordsus sõnastada :)

Kindlasti aga hoia alati oma kuklateadmises - SA OLED ERILINE!

Enda erilisust saad avastada ka koos karjäärinõustajaga. Kirjuta oma soovist karjäärinõustaja Marjule  info@karjaaripold.ee 

Lisa kommentaar

Email again: